Banner
Gminy, Spółdzielnie Mieszkaniowe
  1. Oświetlenie zewnętrzne budynku - podświetlenie elewacji budynków, kolumn, gzymsów itp.
  2. Światło użytkowe w budynkach, alternatywa dla tradycyjnego źródła światła, świetlne systemy komunikacji, oświetlenie ewakuacyjne
  3. Infrastruktura – oświetlenie LED dojazdów, parkingów, parków, podwórek itp.

 

Wyżej wymienione rozwiązania pozwalają na:
  • Oszczędność energii - nawet o 80-90% w stosunku do tradycyjnych żarówek i do 60% w przypadku zastąpienia ich źródeł fluorescencyjnych.
  • Zmniejszenie kosztów eksploatacji – dzięki zastosowaniu technologii LED czas świecenia wynosi ok. 50 000 godzin, co przy przeliczeniu na ciągłą pracę stanowi ponad 5 lat ciągłego świecenia.
  • Zmniejszenie kosztów chłodzenia - ze względu na niską temperaturę pracy oraz relatywnie niskie straty na ciepło w oprawach ze źródłami LED można w dużym stopniu zmniejszyć koszty klimatyzacji.
  • Łatwość sterowania – źródła LED w przeciwieństwie do lamp fluorescencyjnych nadają się do współpracy z czujnikami ruchu i innymi systemami sterowania oświetleniem. Duża częstotliwość załączania nie wpływa na czas życia, a pełny strumień lampa LED osiąga niemal natychmiast.
  • Możliwość wyboru barwy światła w szerokim zakresie temperatur barwowych od 2700K (barwa ciepła) do 6500K (barwa zimna dzienna).